A Berek célja tehát, hogy a természetjárás minél több család, közösség, gyerek és felnőtt kedvelt szabadidős programja legyen. Szülessenek párbeszédek a látottak elmeséléséből, merüljenek fel kérdések a tanultakkal kapcsolatban, készítsünk alkotásokat a szabadban szerzett kincsekből. Hisszük, hogy a természetvédelem témakörét nem lehet elég korán elkezdeni és ehhez szükséges annak mély ismerete, látása is.
Ahhoz, hogy ezt segítsük, összegyűjtöttünk:
⁃ Öt emlőst
⁃ Öt ehető termést
⁃ Öt gombát
⁃ Öt ízeltlábút
⁃ Öt madarat
⁃ És öt kincset, amit az erdőkben, az ősz folyamán gyűjthetünk.
A harminc darab kártyához jár egy füzet, egy csomag matrica, egy apró magyarázat minden kártyához és egy kicsi vászonzsák, amely minden esetben egy egyedi darab, tehát minden játékcsomag egyedi.
A kártyák aktív szerepet játszhatnak a tanulásban akár otthon, akár a szabadban. A realisztikus ábrázolás segít, hogy a gyerekek valós képet kapjanak az állatokról, növényekről, de a hat különböző kategóriának köszönhetően csoportosítós játékot is játszhatunk velük.
Minden kártya hátulján szerepel egy név, egy tudományos megnevezés és legalább egy ikon, ami megmutatja, mit csinálhatunk az adott dologgal: megfoghatjuk, esetleg tilos hozzáérni, vagy akár haza is vihetjük?
A füzet egyfajta napló: rajzolhatnak bele, nagyobbak írhatnak az élményeikről, de akár a matricákkal is jelölhetik, miket találtak, láttak a legújabb kalandjuk során.
A kis vászonzsákban rengeteg erdei kincs elfér: csigaházak, levelek, különböző tobozok, vagy termések
A mini tudástár pedig leginkább a szülőknek és a nagyobb gyerekeknek készült, hogy a játék teljesen kortalan lehessen.